Filtre Konumu

Ekonomik Soyunma Dolabı

Ekonomik soyunma dolabı çeşitleri, firmaların ihtiyaçlarını karşılarken beklentilere uygun kalite ve işlevsellik özelliklerine sahiptir. Farklı ölçülerde ve kalınlıklarda üretilen modeller, uzun ömürlü bir kullanım imkânı sağlar. Personellerin kişisel eşyalarını muhafaza eden soyuma dolapları, aynı zamanda iş yerlerinde görev yapanların giysilerinin, özel malzemelerinin ve zimmetli eşyalarının korunmasında önemli rol oynar.

İç dizaynın fonksiyonel detaylar barındırması ise kıyafet, ayakkabı ve ekipman çeşitlerinin saklanmasını kolaylaştırır. Böylelikle hem dağınıklık ve kayıp risklerinin önüne geçilir hem de birçok giysi ve malzeme türünün getirilip götürülme zahmeti ortadan kalkar. Ayrıca çeşitli kilit sistemleri ile korunmaya alınan dolaplar, personellerin güven içerisinde çalışmalarına yardımcı olur. Çelik soyunma dolabı tasarımlarının malzeme ve boya kalitesi ise iş yeri sahiplerinin bütçelerini korumanın yanı sıra dayanıklı bir ürün deneyimi yaşamalarını sağlar.

Ekonomik Soyunma Dolabı Modelleri

Personel soyunma dolabı, İş Güvenliği Kanunu çerçevesinde pek çok iş yeri için mecburi kılınmıştır. Firma sahiplerinin uyduğu bu kural sayesinde personellerin özel eşyalarını korunması hedeflenir. Ürünlerin kullanım amacına uygun şekilde tasarlanması, firma sahiplerinin talep ettiği ve aradığı niteliklerdir.

Mekânların boyutuna göre üretilen çelik soyunma dolabı modelleri farklı kapı sayılarına sahiptir. Dar alanlarda kullanılmak üzere dizayn edilen ürünler arasında tekli, tek ikili, ikili ve üçlü çeşitler yer alır. Soyunma odaları genişledikçe çoğalan dolap gözü 4’lü, 6’lı, 8’li, 9’lu ve 12’li alternatiflere duyulan gereksinimi de beraberinde getirir.

Ekonomik soyunma dolabı arayışlarını karşılamak üzere geliştirilen tasarımlar sayesinde tercihlerinize uygun modelin hangisi olduğuna kolaylıkla karar verebilirsiniz. Soyunma odası alanı için daha farklı bir tasarım düşünceniz var ise özel ölçülerde ürün tasarımı talep etmeniz mümkündür. Modern görünümlü metal personel soyunma dolabı modelleri ile ferah ve dekoratif bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Ekonomik soyunma dolabı küçük, orta ve büyük ölçekli firmaların ihtiyacına uygun özelliklerde tasarlanır. İster toptan ister perakende ürün temini yapma şansınız mevcuttur. Üretim ve hizmet sektörlerinde ağırlıklı olarak tercih edilen kirli beyaz renkli ekonomik soyunma dolabı alternatiflerinin yanı sıra vereceğiniz özel siparişlerde farklı tonları da belirtebilirsiniz.

Ekonomik Soyunma Dolabı Özellikleri

Kaliteli ürün deneyimi yaşamak, işletmenize kazandıracağınız ekonomik soyunma dolabı çeşitleri ile mümkündür. Firmanızın hem maliyet politikalarına hem de gereksinimlerine hitap eden çelik personel soyunma dolabı tasarımlarının kurulumu ve kullanımı oldukça pratiktir. Ürünlerin dayanıklılığını artıran unsurlardan biri de 1. sınıf metal sac malzemelerin kullanımıdır.

Üretim aşamasının tamamında, Ereğli Demir-Çelik Fabrikası’nda üretilen DKP saclar yer alır. Soyunma dolabı kalitesini ortaya koyan ideal sac kalınlığı 0,6 mm ile 0,9 mm aralığındadır. Böylelikle modellerde, eğilme ve çökme oluşumunun önüne geçilir. Çelik üretiminde uygulanan soğuk haddeleme yöntemi sayesinde ekonomik metal soyunma dolaplarına kolaylıkla şekil verilir. Ayrıca parçaların birleşimi sırasında uygulanan sık kaynaklı puntalama işçiliği, ürünlerin sağlamlığını artırır.

Metal personel soyunma dolabı çeşitlerinde elektrostatik toz boya kullanılır. Bu boyanın en önemli özelliği pas, nem, yüksek ısı ve rutubet gibi dış etkenlere karşı yüksek koruyuculuk sağlamasıdır. Ayrıca elektrostatik toz boya yoğun kir oluşumu sonrasında, temizlik işlemlerini kolaylaştıran bir yapıya sahiptir.

Temizlik rutinlerini pratikleştiren diğer bir özellik ise ürünlerin ayaklı yapıda olmasıdır. Ekonomik soyumu dolabı modellerinin 90 derece açılabilen kapı kısımları sayesinde duvara veya diğer bölmelere çarpması gibi olumsuzluklar yaşanmaz. Bu sayede personeller kendi kullanım alanları içerisinde, giysi ve eşya yerleştirme işlemlerini rahatlıkla yapabilir. Ayrıca dolap kapaklarında bulunan havalandırma panjurları, kişisel eşyaların ya da iş ekipmanlarının havasız kalma ve koku oluşturma durumlarını önler.

Ekonomik Soyunma Dolabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Mekânların farklı özelliklerde olması metal giyinme dolapları tercihini de etkiler. Personel ekonomik soyunma dolabı tasarımında doğru karar vermek için bazı hususlara dikkat edebilirsiniz:

 • Standart derinliği 36 cm olan ekonomik soyunma dolabı alternatifleri 97 x 200 cm, 67 x 200 cm, 128 x 200 cm ve 97 x 175 cm gibi en ve boy ölçülerine sahiptir. Dar mekânlarda dekorasyon problemi yaşayanlar, farklı konumlandırmalı yerleşim planı yapılmasına olanak tanıyan tekli, tek ikili, ikili ve üçlü dolap alternatiflerini değerlendirebilir.
 • İş yerinin dekoratif görünümüne özen göstermek isteyen firma sahipleri, bu doğrultuda karar verirken renkli ya da Z model ekonomik personel dolabı modelleriyle hoş bir kombinasyon yapılabilir.
 • Geniş hacimli iş yerlerinde bulunması istenilen soyunma odaları için metal personel dolabı alırken önceden projelendirme talebinde bulunabilir, böylece ihtiyacınıza ve zevkinize hitap eden tasarımın siparişini oluşturabilirsiniz.
 • Ekonomik soyuma dolabı çeşitlerini yemekhane, temizlik, laborant çalışanlarının yanı sıra öğrenci yurdu, yaşlı bakımevi gibi pek çok alanda ergonomik ve fonksiyonel özellikli modelleri tercih ederek her türlü eşyanın depolanmasını sağlayabilirsiniz.

Ekonomik Soyunma Dolapları İmalatında Tercih Edilen Uygulamalar

 • Gövde Malzemesi: Çelik sac
 • Gövde Boyası: Elektrostatik toz boya
 • İhtiyaca göre ayarlanabilir raf aralıkları
 • Menteşe: Gizli menteşe
 • Ayak Yapısı: İsteklere göre tasarlanan metal ya da pingo ayak
 • Kilit Teknolojisi: Güvenlik beklentilerini karşılayan asma, gömme ya da elektronik şifreli kilit montajı
 • Renk: Açık gri/kirli beyaz (Farklı renk tercihlerine hitap eden zengin renk skalası için katalog incelemesi yapılabilir.

Ekonomik Soyunma Dolabı Fiyatları

İş yerlerinde bulundurulması zorunlu olan soyunma dolapları, personellerin iş kıyafeti, günlük giysi, aksesuar, ayakkabı, çizme, mont türü çeşitli eşyalarının saklanmasına olanak tanır. Uzun ömürlü bir kullanım performansı ortaya çıkaran metal malzemeli ürünler, ekonomik olduğu kadar kolay temizlenebilen yapısıyla da öne çıkar.

Çelik soyunma dolabı fiyatları, ürün özelliklerine göre farklı aralıklarda seyreder. Sağlam ve dayanıklı olması bakımından DKP saclarından üretilen modellerin işçilik unsurları da fiyat aralığının belirlenmesinde etkilidir. Aynı zamanda dolap, kapı sayısı, renk ve ebat detayları da ekonomik soyunma dolabı fiyat skalasını şekillendirir. Personelin yoğunluğuna göre temin edilen metal dolaplar arasında, bütçe beklentilerine hitap eden ekonomik alternatifleri vardır. Kullanıcı odaklı üretim faaliyetlerine devam eden CEA Çelik’in zengin yelpazesini inceleyebilir, ekonomik soyunma dolabı stilleri arasından ihtiyacınıza ve zevkinize uygun modeli hemen satın alabilirsiniz.