Filtre Konumu

Kartoteks Dolabı

Kartoteks dolabı, bilgi ya da belge niteliği taşıyan tüm evrakların muhafaza edilebileceği çekmece türleridir. Modeller; özlük dosyası, işletme kuruluş ve faaliyet evrakları, fatura, proje, plan, müşteri kartı, MR ve tomografi kayıtları, sunum CD’leri, banka ve kredi kartı içerikli tüm verilerin istiflenmesi için elverişlidir.

Geçmiş tarihli veya güncel olması farketmeksizin, farklı içeriğe ve boyuta sahip dokümanların emniyetli koşullarda saklanmasına olanak tanıyan çekmeceli kartoteks dolabı, merkezi kilit teknolojisi ile korunur. Teleskopik ray mekanizması ile donatılan tasarımlar hem fonksiyonel hem de pratik kullanım imkânı sunar.

Standart ve ekonomik özellikli kartoteks dolapları üretimiyle sektörün gereksinimlerini karşılayan CEA çelik, özel üretim seçenekleriyle de işletmelerin tercihlerine uygun alternatif çözümler sunar.

Kartoteks Dolabı Modelleri

Kartoteks dosya dolabı modelleri 2’li, 3’lü, 4’lü ve 5 çekmeceli kartoteks dolapları olarak üretilir. Tasarım, renk, stil ve ebat olarak farklılık gösteren metal kartoteks dolapları her zevke ve ihtiyaca cevap veren alternatifler sunar.

Çelik kartoteks dolapları, çalışma ortamlarında görev yapan personelin ihtiyacına ve iş yükünün fazlalığına elverişli özelliklerde tasarlanır. Evrak ve bilgi akışı doğrultusunda değişen kullanıcı talepleri ise özel üretim sınıfına giren 6 çekmeceli ya da harita plan dolabı çeşitlerinin projelendirilmesini gerektirir.

Tek merkezden kilitli kartoteks dolapları, önemli ve gizli belgelerin saklanmasında önemli kolaylık sağlar. Kilit mekanizmasının açık olduğu durumlarda tek tek açılabilen çekmeceler, personelin ve iş yerinin güvenliğine yüksek katkı sağlar.

Kartoteks arşiv dolabı tercihlerine hitap eden modeller sayesinde geçmişe ait dokümanların ve bilgilerin hem saklanması hem de ulaşılabilir olması olanaklıdır. Çalışanlara zamandan tasarruf ettiren tasarımlar, iş verimliliğini artıran fonksiyonel yapısıyla da işletmelerin sürdürülebilir faaliyetlerine hız kazandırır.

Kartoteks klasör dolabı, belgelerin sistematik bir düzen içerisinde yerleştirilmesine imkan verir. Klasör indeksleme ve sıralama yöntemlerini pratikleştiren modeli tercih edenler, özel formlarda hazırlanan klasör, karton, plastik ve şeffaf kartoteks dosyalarını kullanabilir.

Çekmeceli Kartoteks Dolabı Özellikleri

Ürünlerin kaliteli ve sağlam yapıda olmasını sağlayan en önemli faktörlerin başında soğuk haddeli DKP sacların kullanılması gelir. Metal levhaların kesim, büküm, zımpara ve puntalama gibi uygulamaları ise yenilikçi teknolojilerin kullanıldığı ekipmanlar ile yapılır. Bu sayede pürüzsüz olduğu kadar dayanıklı ve kullanışlı kartoteks dolap modelleri ortaya çıkar.

Elektrostatik toz boya uygulaması gerçekleştikten sonra yüksek sıcaklıklarda fırınlanarak kurutulan çelik kartoteks dolapları, uzun ömürlü kullanım tercihlerine elverişli hale gelir.

Yüksek standartlarda teleskopik ray teknolojisinin kullanıldığı ürünler, sıralama ve yerleştirme gerektiren tüm dosyaların yükünü kaldıracak performansa sahiptir.

Çekmecelerin ön yüzüne monte edilen kartlık bölümleri sayesinde numerik, alfabetik ve kronolojik indeksleme işlemlerini rahatça yapabilirsiniz. Merkezî kilitli kartoteks dolapları, önemli ve gizli belgelerin saklanmasında önemli kolaylık sağlar.

İşlevsel mekanizmalı kilit sistemine sahip tasarımlarda, tek anahtarla tüm çekmeceler aynı anda kilitlenir. Bir çekmecenin açılabilmesi için öncelikle açık olan çekmecenin kapatılması gerekir. Bu durumun en önemli nedeni ise aynı anda birden fazla çekmecenin açılmasını önlemek, dolayısıyla dolabın devrilme riskini ortadan kaldırmaktır.

Kartoteks Dolabı Kullanım Alanları

 • Çekmeceli Kartoteks Dolabı: Bankacılık sektöründe personellerin bir numaralı yardımcısı olan modeller, müşterilere ait pek çok bilginin ve evrağın muhafaza edilmesine imkân sunar.
 • Çelik Kartoteks Dolabı: Üretim ya da hizmet alanında faaliyet gösteren pek çok işletmede, kuruluş ve faaliyet dokümanları için emniyetli ve sistematik sıralama alanları oluşturur.
 • Kartoteks Özlük Dolabı: Muhasebe, vergi dairesi, adliye, fabrika ve holding gibi sayısız kurum ve kuruluşta yer alan ürünler, çalışanların şahsi bilgilerini ve resmi evraklarının, fihristlenerek istiflenmesini sağlar.
 • Proje Dolabı: İşletmelerin faaliyetleri kapsamına giren yerel ve global proje bilgilerinin özenle saklanmasına olanak tanıyan kartoteks dolapları hem yazılı ve görsel sunum çalışmaları hem de basın bültenleri indekslemesi için elverişli ortamlar yaratır.
 • Harita Plan Dolabı: İnşaat ve mimarî sektörlerinin olmazsa olmazı niteliğindeki güvenli saklama üniteleridir. Her türlü tasarım, çizim, plan, ölçekli harita ya da projenin muhafaza edildiği özel alanlar, korunaklı ve sağlam yapıda olması bakımından sıklıkla tercih edilir.

Kartoteks Dolabı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • Kartoteks dolabı modelleri, her türlü bilgi, dosya ve evrak için sistematik indeksleme uygulamalarının gerçekleştirilmesini sağlar.
 • Genellikle personelin çalışmasına yakın bir yere konumlandırılan tasarımlar, çeşitli belgelere ulaşılmasını hızlandırır.
 • Dosya, kart gibi pek çok bilginin kolay erişilebilir olması incelenme ve araştırma esnasında zaman kaybını önler.
 • Birden fazla çekmeceye sahip çelik dolaplar, farklı dokümanların gruplanarak yerleştirilmesini kolaylaştırır.
 • Kurulu ve kullanıma hazır vaziyette üretilen kartoteks dolapları, işletmeleri montaj zahmetinden kurtarır.
 • Zengin renk kartelası ile kullanıcıların seçim yapma şansını artıran modeller, farklı tasarım ve ölçülerde geliştirilen dizaynları sayesinde iş yerlerinin dekorasyon stillerini tamamlar.

CEA Markasının Tasarladığı Kartoteks Dolabı

 • İkili Çekmeceli Kartoteks Dolabı

En/ Derinlik/Yükseklik: 46.5 x 62 x 71 cm

 • Üçlü Çekmeceli Kartoteks Dolabı

En/ Derinlik/Yükseklik: 46.5 x 62 x 102 cm

 • Dörtlü Çekmeceli Kartoteks Dolabı

En/ Derinlik/Yükseklik: 46.5 x 62 x 133 cm

 • Beşli Çekmeceli Kartoteks Dolabı

En/ Derinlik/Yükseklik: 46.5 x 62 x 164 cm

 • Çift Askılı Kartoteks Dolabı

En/ Derinlik/Yükseklik: 78 x 62 x 71 cm

Kartoteks Dolapları Nasıl Üretilir?

Kartoteks dolapları imalatının ana malzemesi olan soğuk haddeli DKP saclar, Ereğli Demir Çelik Tesisleri’nden temin eder. İşletmeye düz plaka ya da rulo olarak paketlenmiş halde gelen metal levhalar, özel yöntemlerle ve ölçüye uygun biçimde kesilir.

Kesimi tamamlanan çelik levhalar üzerinde olması gereken delikler açıldıktan sonra CNC abkant makineleri kullanılarak, büküm işlemleri yapılır.

İtinayla gerçekleştirilen büküm çalışmalarının ardından punta kaynak makineleri yardımıyla metal levhalar arasında parça birleştirme uygulamaları yapılır.

Sık ve sağlam puntalamayı takiben elektrostatik toz boyama ve 200 derecelik fırınlama faaliyetleri tamamlanır.

Kaliteli olduğu kadar sıfır hata ile imal edilen kartoteks dolabı modelleri, ehil ve usta ellerden geçen işçiliği tamamlandıktan sonra ise kullanıcıların memnuniyetini kazanmaya hazır olur.

Kartoteks dolabı modelleriyle, çalışma ortamlarındaki işleyişi hızlandıran ve pratikleştiren CEA kalitesiyle bir an evvel tanışabilir, markanın uygun fiyat ayrıcalıklarını hemen avantaja dönüştürebilirsiniz.