Filtre Konumu

Standart Soyunma Dolabı

Personelin  kıyafetlerini kişisel eşyaların çantaları cüzdan özel  ürünlerini  güvenle saklanacağı çelik sac dolaptır. Standart soyunma dolabı kullanım alanları genelde fabrikadalar atölyelerde ofislerde alışveriş mağazalarında  restoranlarda ve spor salonlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Standart soyunma dolabı çeşitleri, üretim ve hizmet alanında faaliyet gösteren pek çok kurum ya da kuruluşun tercih ettiği saklama üniteleridir. Kullanıcı sayısına göre farklı stillerde üretilen dolaplar hem iş hem de kişisel eşyaların muhafaza edilmesinde önemli göreve sahiptir. Mekân planlaması yapıldığı takdirde soyunma alanlarında oldukça işlevsel bir kullanım imkânı sağlayan tasarımlar sayesinde iş yerlerinin düzenli görünmesi mümkündür.Personelin  kıyafetlerini kişisel eşyaların çantaları cüzdan özel  ürünlerini  güvenle saklanacağı çelik sac dolaptır. Standart soyunma dolabı kullanım alanları genelde fabrikadalar atölyelerde ofislerde alışveriş mağazalarında  restoranlarda ve spor salonlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Tüm dolaplarda yer alan kilit modülü, dolap kullanımında güven sağlayarak çalışma süreleri boyunca, personellerin şahsına ait kişisel bir alan oluşturur. Kaliteli materyallerin tercih edildiği ileri teknolojili üretim prensibi, standart soyunma dolaplarının kullanım ömrünü artırır.

Standart Soyunma Dolabı Modelleri

Standart soyunma dolabı modelleri hastane, eczane, öğrenci yurdu, spor merkezleri, fabrika ve büyük-orta-küçük ölçekli iş yerleri gibi pek çok alanda yer alır. İster dar alanlı ister geniş ölçülere sahip bir ortam olsun, çelik standart soyunma dolaplarının zengin çeşitliliği sayesinde bulunduğunuz ortam ferah bir görünüme kavuşur. Soyunma odalarında tek kapılı ürünleri sayıca artırarak konumlandırabilir, tek ikili tasarım seçenekleriyle de kişi sayısına göre verimli bir kullanım ortamı sağlayabilirsiniz.

Personel veya kişi sayısının artmasına bağlı olarak tasarımı şekillenen çelik soyunma dolabı alternatifleri, model ve ebat yönünden de farklılaşmaya başlar. İhtiyaca uygun hazırlanan 2’li, 3’lü ürünlerle beraber 4’lü ve 6’lı metal soyunma dolapları da imal edilir. İş Güvenliği Kanunu’nda belirtilen kişisel eşyaların korunması yönetmeliğine göre minimum ikili giysi dolabı modelleri bulundurması gereken sektör sahipleri, CEA’nın geniş ürün yelpazesi sayesinde diledikleri tasarıma ulaşabilir. Böylece iş yerindeki mevcut kullanıcı potansiyeline ve dekoratif kullanım tercihlerine uygun niteliklerde soyunma odası dizaynı yapılması mümkün hale gelir. Pek çok sektörün öncelikli talepleri arasında ilk sıralara yerleşen ve kirli beyaz tonunda tasarlanan metal giysi dolapları için farklı renk tercihinde bulunabilirsiniz.

Standart Soyunma Dolapta Özellikleri

Fonksiyonel kullanım avantajı ile öne çıkan metal giyinme dolapları, her sektörden kullanıcının ihtiyacını karşılar. Önlük, forma, ayakkabı, baret, elbise, kaban, çanta, cüzdan ve evrak gibi kişisel eşyaların özenle korunması, dayanıklılığını kanıtlamış çelik giysi dolapları ile mümkündür. Kaliteli çelik dolap denince akla ilk gelen malzemelerden biri olan çelik saclar, sektörün öncü ve lider üreticisi, Ereğli Demir-Çelik Fabrikası’ndan temin edilir. Soğuk haddeleme tekniğiyle hazırlanan DKP sacları kolay şekil alır. Ürünlerin sağlam ve uzun ömürlü olmasına etki eden unsur ise 06 ila 09 mm aralığında değişen çelik levhaların kalınlığıdır. Darbe ve aşınma faktörlerine karşı oldukça mukavemetli yapıda olan çelik materyal, ürünlerin yangın ve deprem olasılıklarına karşı direncini artırır.

Kapak sayısına göre değişen standart soyunma dolabı ölçüleri; genişlik ve yükseklik bakımından 45 x 185 cm, 80 x 185 cm, 80 x 200 cm ve 117 x 200 cm gibi ölçülere sahiptir. Standart dolap derinlikleri 40 cm’dir. Modellerin kapı açılma özelliği ise 90 derecedir. Böylelikle herkes kendi dolabının mesafesi kadar eşyaları ile ilgilenebilir.

Çelik giysi dolap kapısında havalandırma panjurunun bulunması ise giyip çıkarılan ayakkabı ve kıyafetlerin hava alması açısından oldukça önemlidir. Ayaklı yapıya sahip olan metal standart soyunma dolapları, mekanlarda yapılan genel temizliğin gerçekleşmesinde kolaylık sağlar. Elektrostatik toz boya kullanılarak renklendirilen dolapların bakımı oldukça pratiktir. Temizlik işlemlerini hızlandıran boya kalitesi rutubet, nem, pas, kabarma gibi etkenlerin oluşumunu önler. Metal dolapların iç dizaynında kullanılan aksesuarlar, kullanım konforunu artıran raf ve askı aparatlarından meydana gelir. Ayakkabı, çizme, terlik, baret gibi eşyaların yerleştirilebileceği raflar, ideal genişliğe ve dayanıklılığa sahiptir. İş önlüğü, mont, ceket, kaban, hırka gibi kıyafetler için tasarlanan askı bölümleri kullanıcılara hem geniş hem de gayet kullanışlı bir alan sunar.

İşte standart soyunma dolabı modellerini özellikleri:

 • Kullanılan saclar Ereğli demir çelik tesislerinde üretilen D.K.P 6112 A-1 kalite sacdır
 • Boyalar  1.kaliye elektrostatik   toz boyalıdır paslanmaya karşı dayanıklıdır
 • Kapıları menteşeleri sistemi nasıldır:  dolaplarımızın kapakları  yaylı ve gizli menteşelidir
 • Kilit sistemi nasıldır : Asma kilit takmaya uygun özel yonca kilit kullanılmaktadır
 • Demonte midir montaj gereklimdir:  soyunma dolabı dayanıklı uzun ömürlü kullanıma uygun halde montajlıdır, sağlam puntta kaynaklı kullanıma hazır haldedir
 • Havalandırma etiketi varımdır : soyunma dolabı kapılarında kıyafet ve değerli eşyalarınızı nem ve koku oluşmaması için dolap kapılarımda temiz hava alması  için havalandırma boşlukları bulunur
 • Kapakların üzerinde isimlik mevcut personelinize ait olan dolabı kolayca bulması sağlar
 • Standart personel soyunma dolabı fiyatları:  Kullanılan saç ve boya kalitesine göre farklılık gösterir saçlarımız

Standart Soyunma Dolabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Standart soyunma dolapları sanayiden endüstriye, sağlık kuruluşlarından hizmet sektörlerine ve daha birçok alana kadar uzanan bir kullanıma sahiptir. Günlük giysilerin ve özel eşyaların özenle korunması için tasarlanan ürünler, iş yerlerinin soyunma odalarında demirbaş eşya niteliği taşır. Farklı sektörlerde kullanılan çelik personel soyunma dolabı tercihinde bazı noktalara dikkat ederek istediğiniz verimi alabilirsiniz:

 • Öncelikle metal dolapların bulunacağı ortamda kaç kişilik ürün ihtiyacı olduğunun belirlenmesi gerekir. Böylelikle farklı bölmeler halinde üretilen çelik dolapların yerleşimini en ideal şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Modellerden beklenilen verimin alınabilmesi için kullanım amacınıza uygun olarak üretilen tasarımlara yönelebilirsiniz.
 • Dekoratif bir atmosfer oluşturmaktan hoşlanıyorsanız dolapların tasarım detaylarını ve renklerini belirleyebilirsiniz.
 • Dar alanlı mekânları daha kullanışlı hale getirmek için tekli ikili modellerle birlikte konumlandırma yapılabilir.

Standart Soyunma Dolabı Üretimini Tamamlayan Unsurlar

 • Gövde Malzemesi: Çelik sac
 • Gövde Boyası: Elektrostatik toz boya
 • Tercihlere uygun ayarlanabilir raf aralıkları
 • Menteşe: Gizli menteşe
 • Ayak Yapısı: Talepler doğrultusunda hazırlanan metal veya pingo ayak
 • Kilit Teknolojisi: İsteklere doğrultusunda gömme, asma ya da elektronik şifreli kilit uygulaması
 • Renk: Açık gri-Kirli beyaz (Farklı renk istekleri için zengin renk kataloğundan seçim yapılabilir)

Standart Soyunma Dolabı Fiyatları

Çelik standart soyunma dolapları arasından karar verirken hem bütçe hem de fonksiyonellik bakımından uygun olan ürünlere öncelik verilir. Standart soyunma dolabı fiyatı belirlenirken bir takım detaylar ön planda olur. Ana malzeme olan metal levhalar, yüksek kalitede seçilir. İşçilik, en-boy-derinlik ölçüleri, renklendirme gibi detayların yanı sıra çelik sac yapısı ve kalınlığı da fiyat aralığının başlıca belirleyici unsurlarıdır. Firmalar, yurtlar, fabrikalar ve diğer metal dolaba ihtiyaç duyan işletmeler ihtiyaçlarıyla uyumlu seçimler yaparken, indirimli ve kampanyalı ürün alternatiflerini değerlendirebilir.

Ergonomik konfor yaşatan standart soyunma dolabı çeşitleri, özel eşyaların karışma ve kaybolma riskinin önüne geçer. Hem bütçeye hem de değişen zevklere hitap eden CEA’nın çelik dolapları sayesinde çoklu ürün taleplerinizde avantaj yakalayabilirsiniz. Sektörün prestijli markasının imzasını taşıyan ve profesyonel ekip tarafından hazırlanan standart soyunma dolabı modelleri, uzun ömürlü kullanıma elverişlidir. Kaliteden ödün vermeden üretilen CEA çelik dolap modellerini inceleyerek aradığınız özelliklere sahip ürünleri hızlıca sipariş edebilirsiniz.