Filtre Konumu

Temizlik Dolabı

Temizlik dolabı, ortamların hijyenik koşullara kavuşmasını sağlayan malzemelerin muhafaza edilmesine yardımcı olur. İşletmelerde çalışan temizlik personellerine, rahat bir iş akışı sağlayan temizlik dolabı çeşitleri, çevrede oluşabilecek karmaşanın önlenmesinde aktif rol oynar.

Metal malzemeden üretilen modeller hem dayanıklılık hem de fonksiyonellik açısından kullanıcıların sıkça tercih ettiği bir alternatiftir. İş yerlerinin yanı sıra yaşam alanlarında da kullanılan çelik temizlik dolapları bahçe, teras, balkon, kiler gibi bölgelere rahatlıkla konumlandırılır. Böylelikle ürünler, ev sahiplerinin malzeme depolama ihtiyacı giderilir.

Farklı modellerin yer aldığı çelik temizlik dolabı koleksiyonları sayesinde oldukça düzenli iş sahaları elde edilir. Çoğunluğu kimyasal içeren hijyen malzemelerinin yanı sıra temizlik aletleri ve aparatları da işlevsel özellikli dolapların içerisinde güvenle saklanır.

Temizlik Dolabı Modelleri ve Özellikleri

Temizlik dolapları; deterjan, sıvı sabun, yüzey temizleyici, kireç sökücü, klorak, leke çıkarıcı gibi temizlik materyallerinin sızdırma ya da nemli kalma risklerine karşın oldukça dayanıklıdır. Bu tür olumsuzluklar göz önünde bulundurularak tasarlanıp üretilen temizlik dolabı modelleri, üretimde kullanılan materyal ve uygulanan işçilik kalitesiyle öne çıkar.

92 x 200 cm ebatında olan ürünler, kullanıcının ihtiyacına ve talebine göre üretilir. Metal temizlik dolabı tasarımlarına temizlik ürünlerinin yanı sıra koli, kutu, çizme, eldiven, peçete, sünger, fırça, iş kıyafeti, baret gibi araç ve gereçlerin muhafaza edilmesi için ihtiyaç duyulur.

Ayrıca metal temizlik malzemesi dolabı seçenekleri, sağladığı geniş kullanım ve depolama alanı sayesinde fonksiyonel model deneyimi yaşanmasına imkân verir. Dolaplar genellikle iki kapılı olmakla beraber, iç kısımları üç ayrı bölüme ayrılır.

En üst bölümde enine doğru uzanan geniş hacimli bir raf aralığı bulunur. Sağ ve sol bölümlerin bir yanında uzun ve rafsız bir bölme vardır. Diğer tarafında ise geniş aralıklı rafların kullanıldığı ikinci bölme mevcuttur.

İç dizayn stiliyle birlikte oldukça fonksiyonel bir tasarım özelliği ortaya koyan dolaplar, temizlik eşyalarının rahatlıkla yerleştirilmesine imkan verir. Konforlu kullanım avantajı sunan uzun bölüme çöp kovası, ekonomik boy hijyen malzemeleri, su kovası, paspas, mop, fırça, çekpas gibi malzemeler kolaylıkla sığar.

Çoklu ve ayarlanabilir raf dizaynlarının yer aldığı iç bölmeler, gerektiğinde temizlik kuralları, personel puantajları, mesai saatleri ve izinleri gibi evraklarının bulunduğu dosyaların muhafaza edilmesi için de kullanılır.

Çelik temizlik dolabı tasarımlarında uygulanan kilit mekanizmaları sayesinde hem malzemelerin ve belgelerin hem de personele zimmetli iş ekipmanlarının güvenliği sağlanmış olur.

Metal dolapların imalatında DKP sac türleri tercih edilir. Ereğli Demir Çelik Fabrikası’nın soğuk haddeleme teknolojisi ile ürettiği DKP saclar, 0,6 ilâ 0,9 mm arasında değişen kalınlıklara sahiptir. Böylelikle dolapların dayanıklılığı kullanım süresinin artmasına olanak verir.

Mavi, turuncu, gri, krem, haki gibi renk seçeneklerinin olduğu ürün yelpazesi mekânların dekorasyon stilini yansıtmaya devam eder. İster tek renk ister kontrast tonlar olsun, bulunduğunuz ortamı modern ve şık bir görünüme kavuşturmak mümkündür.

İhtiyaç duyulan depolama alanını yaratan metal temizlik dolaplarının ayarlanabilir raf sistemlerine sahip olması, malzemelerin yerleştirilmesini kolaylaştırır. Eşyaların güvenilir bir şekilde muhafaza edilmesine imkân veren ürünlerde İspanyolet kilit sistemi kullanılır.

Uzun ömürlü bir deneyim sunan metal dolapların diğer bir özelliği ise üretimde elektrostatik toz boya teknolojisinin tercih edilmesidir. Böylelikle nem, kir, sıcak, soğuk, toz, pas, rutubet, kabarma gibi dış etkenlerden kaynaklanan hasarların önüne geçilir. Ayrıca kaliteli olduğu kadar pürüzsüz yüzeylerin elde edilmesini sağlayan elektrostatik toz boya uygulaması sayesinde ürünlerin temizliği kolaylaşır.

İki Kapılı Temizlik Dolabı Ölçüleri ve Tasarım Detayları

 • En /Derinlik/Yükseklik: 92 x 40 x 200 cm
 • Kapı Yüksekliği: 184 cm
 • Bölüm İç Derinliği: 39,5 cm
 • Kapı Sayısı: 2 kapılı
 • Dolap Gözü Sayısı: 6 adet
 • Seyyar Raf Sayısı: 3 adet
 • Sabit Raf Sayısı: 2 adet
 • Kapı Açılma Derecesi: 180 derece
 • Gövde Malzemesi: Çelik sac
 • Gövde Boyası: Elektrostatik toz boya
 • Renk: Açık gri/Kirli Beyaz
 • İki adet anahtarlı kilit
 • İsteğe uygun ayarlanabilir raf aralıkları
 • Kromajlı İspanyolet gömme kilit mekanizması
 • Sağlam ve sık punta kaynaklı DKP sac yapımı
 • Sağ ve sol yönlere açılabilir iki kapı seçeneği
 • Sağ yöne açılan dosya dolabı bölümünde İspanyolet kilit sistemi mevcuttur.

Temizlik Dolabı Fiyatları

İş yeri, AVM, askeriye, spor tesisi, ofis, okul, otel ve hastane gibi geniş bir kullanım alanı sunan metal temizlik dolabı tasarımları sayesinde hijyenik bir ortam yaratmak kolaylaşır.

Çok yönlü kullanım avantajı yaşatan temizlik dolapları hem personele ait kişisel eşyaların hem de genel temizlik malzemelerinin muhafaza edilmesinde önemli rol üstlenir.

Temizlik dolabı ölçüleri de geniş ve dar ebatlı ortamlarda kullanıma elverişli niteliktedir. Bu sayede sıkça kullanılan gereçlerin istiflenmesi için gerekli olan ergonomik koşullar sağlanmış olur.

Temizlik dolabı fiyatları, pek çok unsurun tek tek incelenmesi sonucunda belirlenir. Öncelikle materyal kalitesi ve üretimde kullanılan teknolojiler, maliyet hesaplamalarının içine dahil edilir.

İşçilik yöntemi ile beraber ölçü, raf sayısı, kilit çeşidi, renk ve tasarım fiyat aralığının belirlenmesinde etkilidir. Personellere yönelik bir çalışma alanı sağlayan metal temizlik dolapları, güncel tasarım detayları ile beğeni kazanır.

CEA Çelik konseptine yansıyan yüksek kalite standartları ve şık detaylar mekânların düzenli, ferah, modern ve dekoratif görünmesine olanak verir. Sosyal ortamlar ve iş hayatının vazgeçilmezi haline gelen CEA Çelik temizlik dolaplarını inceledikten sonra ihtiyacınıza en uygun tasarıma karar vererek hızlıca satın alma işlemine geçebilirsiniz.