Filtre Konumu

Metal Ranza – Demir Ranza – Çelik Ranza

Metal ranza, genellikle çelik ve alüminyum gibi metal malzemelerden yapılan ve yatakların üst üste konulmasını sağlayan bir tür yatak çerçevesidir.

Demir ranza, demir elementinden yapılan metal ranza modelleri arasında yer alır.

Bu çeşit çelik ranzalar, özellikle küçük alanlarda yaşayan kişiler için tasarlanmıştır ve birden fazla kişinin aynı odada konaklaması gerektiğinde oldukça yararlıdır. Metal ranza; fabrika, maden, inşaat, askeriye, yurt, pansiyon, ev, şantiye, hosteller, tatil köyleri, gemilerde ve yatılı okul gibi mekanların yatakhanelerinde kullanılan, celik sactan yapılan tek kişilik, iki katlı, üç katlı ranza modellerine denir.

Metal ve demir ranzalar genellikle kaynaklı bir yapıya sahip olup, bazı modellerde vidalar veya cıvatalar kullanılmaktadır. Ranzaların boyutları ve yükseklikleri farklı olabilmektedir ve çeşitli renklerde ve stillerde mevcuttur.

CEA Çelik Demir Ranza Modelleri

Konaklama ihtiyaçları arasında karyola unsurunun ergonomik olması, kullanıcıların konforlu deneyimler yaşamasına imkân verir. İşte demir ranza modelleri:

Tek kişilik ranza

Metal çerçevelerden üretilmektedir. Sadece tek kişinin kullanımı için tasarlanmıştır. Tek kişilik ranza incele!

Çift kişilik ranza

2 kişinin kullanımı için tasarlanmıştır. Üst kat için merdiven bulunmaktadır. Metal çerçevelerden üretilmektedir. Çift kişilik ranza incele!

3’lü ranza

3 kişinin kullanabileceği bir tasarıma sahiptir. 3’lü ranza modelleri iki farklı model olarak tasarlanır. 3 katlı ve 2 katlı, altta yana eklenen yatak modelidir. Demir çerçevelerle üretilir.

Tek ve çift kat seçeneklerine sahip olan metal ranzalar genellikle yurt, şantiye, pansiyon ve askeri gibi kalabalık ortamlarda tercih edilir.

Metal Ranza Ölçüleri

Metal ranza ölçüleri şu şekildedir:

Standart olarak 80 x 180 cm, 90 x 190 cm ölçülerinde üretilir. Farklı ölçülerde de üretimi mevcuttur.

Demir Ranza Fiyatları

Demir ranza fiyatları, ranzanın modeline, tasarımına ve malzemesine göre farklılık göstermektedir.

Kullanım Alanlarına Göre Metal Ranzalar

Şantiye Ranzası: İnşaat sektöründe önce çıkan, işçilerin dinlenmesi ve üzerinden uyuması için tek katlı ve çift katlı olarak üretilen çelik ranza modelidir.

İşçi Ranzası: İşçi ranzası, fabrika, inşaat, gemi, madenlerde sıklıkla kullanılan demir ranza modelleridir.

Askeriye Ranzası: Askeriye ranzası, askeriye alanlarında ve kamplarda kullanılan metal ranza modelidir. Dar koğuşlarda çok askerin konakladığı durumlarda büyük kolaylık sağlar.

Yurt Ranzası: Yurt ranzası, özel ve KYK yurtlarında kullanılır. Ek olarak özel yatılı okullarda da kullanılmaktadır. Öğrenci odalarındaki yer sorunu için genelde çift kişilik ranzalar tercih edilmektedir.

Demir Ranza Özellikleri

Dayanıklılık: Metal ranzalar, sağlam ve dayanıklı yapıları sayesinde uzun ömürlüdürler ve çoğu zaman ağır yükleri taşıyabilirler.

Kolay Temizlenebilirlik: Metal ranzalar, temizlenmesi kolay bir yapıya sahiptir ve bir bez veya sünger ile hızlıca silinebilirler.

Alan Tasarrufu: Metal ranzalar, küçük odalarda yaşayan kişiler için mükemmel bir alan tasarrufu çözümüdür.

Portatiflik: Metal ranzalar, hafif ve taşınabilir oldukları için seyahat edenler için idealdir.

Kullanıcı Deneyimi: Ayrıca vida profil boru ve korkuluk unsurların yer aldığı çelik ranza seçenekleri de işlevselliğiyle öne çıkan ürün alternatifleridir. Bu nedenle çelik ranzalar güvenlidir.

Ayaklı Ranzalar: Bazı metal ranza modellerinde, özellikle merdivenli modellerde ayaklıklar mevcuttur

Ergonomik: Demir ranza çeşitlerinin ergonomik özelliklerinden biri de merdiven kısımlarıdır. Maksimum 130 kilo taşıma kapasitesine kadar farklı seçenekler sunan tasarımlar sayesinde merdivenden ranzaya çıkışlar ve inişler hem rahat hem de güvenli bir şekilde devam eder.

Sağlamlık: Ürünlerin ağırlık taşıma yönü incelendiğinde ise tasarımlarda tercih edilen malzeme kalitesinin yüksek standartlara uygunluk gösterdiği görülür. Ereğli Demir Çelik tesislerinde, soğuk haddeleme tekniğiyle üretilen DKP sacları, metal ranza tasarımlarının hayata geçirilmesinde önemli rol oynar. Çelik levha şekline getirilen DKP sacları, paslanmanın ortaya çıkmasını engelleyerek kaliteli bir deneyim imkânı sunar.

Konforluluk: Metal ranzaların konforlu olmasına olanak tanıyan diğer bir unsur ise işçilik sırasında sağlam ve sık puntalama yönteminin benimsenmesidir. Böylelikle direklerin sabit durması kolaylık kazanarak kullanıcıların uyku esnasındaki hareketleri esnasında, karyolaların sallanmasının önüne geçebilir.

Şık Tasarım: Çelik ranza modellerinde tercih edilen boya teknolojisi elektrostatik toz boya yöntemidir. Uzun süreli kullanım avantajı sunan boya toz, nem, ısı gibi olumsuz dış faktörlerden etkilenmenin önüne geçebilen niteliklere sahiptir. Mekânların dekorasyon stiline etki eden demir ranzalarda açık gri, hâkî, krem gibi renk seçenekleri arasından zevkinize uygun olanı rahatlıkla seçebilirsiniz.

Çelik Ranza Avantajları

Metal ranza avantajları, dar alana sahip ortamlarda çok yönlü kullanım avantajı sunar. Çok sayıda insanın konakladığı dar alanlar için çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Demir, çelik gibi gibi sağlam metal malzemelerden yapıldığı için hareket etmez. Ahşap ranzalara kıyasen daha kaliteli uygu süreçleri yaşatır. Çelikten ve korkuluklar olması nedeniyle daha güvenlidir. Merdivenli olması da kullanıcı deneyimi sağlamaktadır.

Demir Ranza mı Ahşap Ranza mı?

Demir ranzalar dayanıklılık ve bakım kolaylığı açısından avantajlıdır, yangın güvenliği sağlar ancak soğuk hava koşullarında konfor sorunları yaratabilir ve kullanımda gürültülü olabilir. Ahşap ranzalar ise estetik ve sıcak bir görünüm sunar, daha sessizdir ancak nem ve suya karşı daha hassastır ve yangın riski taşır. Seçim, ihtiyaçlarınıza, kullanım koşullarınıza ve estetik tercihlerinize bağlı olarak değişir.

https://www.ceacelik.com/demir-ranza-mi-ahsap-ranza-mi-6438/

Demir ranza modellerimiz  ve projeleriniz hakkında görüşmek için hemen bizimle iletişime geçin.